DGMR/Actueel en kennis/Publicaties/Gevels worden steeds complexer

Gevels worden steeds complexer

Gevels zijn de afgelopen jaren een stuk complexer geworden, constateert Cobouw. Ook de uitvoering is een stuk ingewikkelder. Na de Grenfell-brand ligt de gevelbranche onder een vergrootglas. Een geveladviseur wordt echter niet altijd ingeschakeld. Collega Jhon de Wildt reageert op de vraag of dit wel zou moeten.

Anna Koudijs   |   Cobouw |   21 november 2025

Langetermijnvisie

Eisen aan isolatie, glas, luchtdichtheid, technologie voor PV en zonwering. Ontwikkelingen en regelgeving vragen steeds meer specialisme van een gevelbouwer. Volgens Jhon de reden om geveladviseurs te betrekken, maar vaak gebeurt het niet. “Je moet als geveladviseur je meerwaarde aantonen met de projecten die je doet en laten zien dat het de investering waard is. Daarnaast kan een opdrachtgever het verschil maken door meer in te zetten op een langetermijnvisie.”

Jhon: “Geveltechniek wordt vaak gezien als een ondergeschikt clubje met mensen die weinig verstand hebben van andere zaken. Natuurlijk kun je de berekeningen door bouwfysici laten doen, maar die zien de praktijk te weinig. De risico’s worden onderschat, ook door adviseurs uit andere disciplines die denken het er wel even bij te kunnen doen.”

Lees het volledige artikel

Onze adviseurs

Jhon de Wild

Senior adviseur Bouw- en geveltechniek

Onderscheidend in geveltechniek

Geveltechniek | gevel advies | DGMR

Gevels, glasdaken en gebruiksdaken maken een gebouw onderscheidend. Niet alleen door een karakteristiek ontwerp, maar ook door geveltechniek met oplossingen die zorgen voor gezondheid, comfort en veiligheid in het gebouw. Met een zo laag mogelijke footprint voor het milieu.

Geveltechniek | gevel advies | DGMR

Up-to-date blijven?

Houd mij op de hoogte van de ontwikkelingen bij DGMR.